PTAK
to papierowy model do samodzielnego sklejania. Szablony dostępne w naszej ofercie, wykonujemy z wysokiej jakości papierów o różnorodnej fakturze i kolorystyce.

 

Ta minimalistyczna dekoracja w stylistyce lowpoly może być Twoim własnym dziełem. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu i cierpliwości na sklejanie. Po prostu podejmij wyzwanie i #sklejto

 

Jeśli uznasz, że ta czynność kompletnie nie jest dla Ciebie, istnieje możliwość zakupienia już gotowej dekoracji. Wystarczy, że do nas napiszesz 🙂

Wyjątkowa edycja PTAKów powstała we współpracy z Karolem Pomykałą, artystą wykonującym grafiki w technice linorytu.
Technika ta polega na żłobieniu wzoru w linoleum za pomocą specjalnych dłut. Tak przygotowana matryca pokryta zostaje farbą i za pomocą prasy drukarskiej rysunek odbija się na specjalnie do tego przeznaczonym papierze. Każdy szablon jest niepowtarzalny, powstaje z innego fragmentu wielkoformatowej odbitki. Grafika nabiera nowego życia i przeobraża się w trójwymiarową, unikatową rzeźbę.

Kolejna niezwykle oryginalna edycja PTAKów powstała we współpracy z Oprawą Treści.

Kolorowe, ręcznie barwione papiery w technice ebru, są świetną bazą dla naszych szablonów. Marmurkowe wzory powstają poprzez rozprowadzanie farb drukarskich na tafli wody. Po przyłożeniu papieru do tafli absorbuje on cały pigment z powierzchni, którą przykrył. Dzięki tej technice barwienia papieru, każdy szablon z niego wycięty jest wyjątkowy i niepowtarzalny, występuje w jednym egzemplarzu.